Pune, Maharashtra
GST No. 27AEFFS9307B1Z3
Call 08047789796 67% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Usage/Application | VMC Machine |
| Material | Iron |
| Brand | SISL |
| Tensile Strength | 450 Mpa |
| Tolerance | 0.02 micron |
| Hardness | 70 HRC |
| Technique | Hot Rolled |
| Working Temperature | 60 Degree C |
| Clamping Pressure | 60bar |
View Complete details
Product Brochure
| Output Current | 30A |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Capacity | 2ton |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 410V |
| Brand | SISL |
View Complete details
Product Brochure
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | SISL |
| Capacity | 5ton |
| Weight | 50kg |
| Tolerance | 0.02 mm |
| Hardness | 50HRC |
View Complete details