Pune, Maharashtra
GST No. 27AEFFS9307B1Z3
Call 08047789796 67% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Capacity | 1500 piece/hr |
| Motor | 3HP |
| Automation Grade | Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 240V |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Material | MS |
| Frequency | 50Hz |
View Complete details
Product Brochure
| Machine Type | Semi-Automatic |
| Power Consumption | 3 HP |
| Material | Mild Steel |
| Capacity | 8 hole drilling |
| Number Of Shaft | 6 |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | SISL |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50Hz |
| Hole Diameter | 25mm |
View Complete details
Product Brochure
| Material | Mild Steel |
| Layout | Vertical |
| Voltage | 240V |
| Usage/Application | Industrial |
| Power | 3HP |
| Frequency | 50Hz |
| Brand | SISL |
View Complete details
Product Brochure
| Machine Type | Automatic |
| Material | Mild Steel |
| Capacity | 30mm(Drill) |
| Usage/Application | Industrial |
| Number Of Shaft | 2 |
| Max Speed (rpm) | 1440 RPM |
| Brand | SISL |
| Cycle Time | 30sec |
View Complete details
Product Brochure
| Brand | SISL |
| Warranty | 1year |
| Material | Mild Steel |
| Voltage | 240V |
| Frequency | 50Hz |
| Power | 3HP |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Capacity | 40mm(Drill) |
View Complete details
Product Brochure
| Drilling Diameter | 13 mm |
| Frequency | 50Hz |
| Twist Drill Capacity | 20mm |
| Brand | SISL |
| Warranty | 6 months |
| Voltage | 240V |
| Driven Type | Electric |
| Material | MS |
View Complete details
Product Brochure
| Brand | SISL |
| Type of Drilling Machine | Radial |
| Warranty | 1year |
| Material | MS |
| Voltage | 240V |
| Frequency | 50Hz |
| Power | 2HP |
| Automation Grade | Automatic |
| Capacity | 40mm(Drill) |
View Complete details
Product Brochure
| Machine Type | Automatic |
| Brand | SISL |
| Capacity | 30mm(Drill) |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Tube Dimensions | 25 mm |
| Drill Sizes | 2 mm |
| Tube Length | 300 mm |
View Complete details